• Haberler
  • STÖ'ler Neden Cinayet Konusunda Sessiz Kalıyor ?

STÖ'ler Neden Cinayet Konusunda Sessiz Kalıyor ?

STÖ'ler Neden Cinayet Konusunda Sessiz Kalıyor ?

Büsküvütçü’nün açıklaması şöyle:

“Günlerdir işlenen vahşi cinayete verilen tepkilere bakıyorum, en az bu vahşi cinayet kadar üzücü olan maalesef toplumun ve STÖ’lerin verdiği tepkiler. Özellikle STÖ’ler neden bu konuda sessiz kalıyor anlamak mümkün değil.

Sebebi ayrı bir toplumsal yara olan bu cinayette asıl üzerinde durmamız gereken gençlerimizin, çocuklarımızın içinde barındırdığı bu şiddettir. Bu kadar rahat bir ülkede nasıl olurda böyle bir vahşetin esiri olabilirler. Nerede yanlış yapıyoruz da çocuklarımız bu ruh haline bürünüyor?

7 kişi 1 insanı döverek öldürdükten sonra hiçbir şey olmamış gibi eğlence mekânına giderek, sabaha kadar eğleniyorlar orada kalıyorlar. Zerre suçluluk duygusu olmadan eğlenceye devam edebiliyorlar.

Asıl sorgulamamız gereken bunlarken, katillerin ve maktulün memleketi üzerinden tartışmaya girenlere veya susanlara şunu hatırlatmak isterim, şiddet sarmalı gün gelir sizi de vurur. O zaman iş işten geçmiş olur.

Gençlerimiz idealsiz, hedefsiz sadece gününü geçirmek için yaşamını sürdürürken, bizi nasıl bir geleceğin beklediğini umuyoruz?
Önce kendimize sonra toplumumuza sahip çıkmak zorundayız.”