• Haberler
  • Demokrasi' yalın bir kelime değildir

Demokrasi' yalın bir kelime değildir

Demokrasi' yalın bir kelime değildir
Milliyetçi Demokrasi Partisi bugün yazılı bir açıklama yaparak, demokrasiye vurulmak istenen her türlü darbe girişimini kınadıklarını bildirdi.
 

Milliyetçi Demokrasi Partisi açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) olarak, demokrasiye vurulmak istenen her türlü darbe girişimini kınadığımızı bir kez daha yineliyoruz.

Dış güdümlü mihrakların 2 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti’nde giriştikleri kalkışmayı lanetliyor, bu kalkışmanın karşısında sokağa çıkıp Milli bir destan yazan Türk Milletini de en kalbi duygularımızla selamlıyoruz.

Bu kalkışma sırasında şehadete eren, başta kahraman Türk askerimiz Ömer Halisdemir olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı ile anıyor, bu gibi durumların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.

Bizlerin her daim beklentisi; Soydaşlarını yalnız bırakmayacak, demokrasinin üstün olduğu, seçmen iradesine saygılı, hukuk çerçevesinde yönetilen bir anavatan Türkiye Cumhuriyeti’dir. Unutulmamalıdır ki Kıbrıs Türk’ü olarak bizler, hainlere geçit vermeyen, güçlü ve büyüyen bir Türkiye Cumhuriyeti’nin her daim yanımızda olmasından güç alıyoruz.

Var olsun büyük ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti, var olsun egemen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti"